All-in-One PC (AIO PC)

Počítač typu All-in-One(AIO PC) je počítač, který má všechny komponenty ve stejné části jako monitor, s výjimkou periferních komponent, jako je klávesnice a myš. S příchodem LCD monitorů se počítače AIO staly mnohem menšími, štíhlejšími a levnějšími. Kromě toho, že je počítač AIO esteticky přitažlivý, kompaktní a snadno nastavitelný ve srovnání se stolním počítačem, má nižší spotřebu energie.


Některé typy počítačů AIO mají funkci dotykového displeje. Design je uživatelsky přívětivý a lze snadno připojit příslušenství a periferní zařízení. Porty jsou obvykle umístěny pod nebo na straně monitoru a jsou k dispozici na pohodlných pozicích pro uživatele. Jednou z hlavních výhod používání AIO PC je, že šetří místo, protože monitor je také zároveň počítač. Použitá technologie je podobná technologii používané pro výrobu notebooků. To také nepřímo přináší další výhodu, kterou je redukce kabelů a tím i rušení. Počítač AIO PC nevyžaduje samostatný video kabel ani napájecí kabel monitoru. To znamená že je také snazší ho přemístit a mnohem snazší sním manipulovat ve srovnání se stolním počítačem. V porovnání se stolním počítačem je počítač AIO opět elegantnější.


Existují však určité nevýhody při použití AIO PC. Jednou z největších nevýhod je modernizace. Aktualizace je obecně omezena na upgrade RAM. Přizpůsobení, ladění nebo samočinné opravy počítače AIO můžou být poměrně obtížné. Selhání jedné komponenty má často za následek potřebu opravit / vyměnit celou jednotku. Ve srovnání se stolním počítačem má počítač AIO nižší grafické možnosti a rychlost zpracování. Je také mnohem dražší než stolní počítač.

pc
AIO PC