Aplikace Google přidává tlačítko Sdílet pro výsledky vyhledávání

 

Uživatelé Androidu, kteří používají aplikaci Google beta, mohou nyní díky tomuto novému tlačítku snadněji sdílet výsledky vyhledávání s ostatními uživateli.
Odpověď na většinu otázek najdete ve vyhledávači Google, ale pokud chcete odpověd přeposlat někomu jinému, není snadné s nimi sdílet odpověď bez kopírování obvykle velmi dlouhého odkazu. Google se to pokouší opravit, tím že v mobilních zařízeních v nejnovější aplikaci Google, přidal tlačítko sdílení.

Nejnovější aplikace Google beta přidala na Android nové tlačítko sdílení,
které se zobrazuje vpravo od tlačítka hlasového vyhledávání v pravém horním rohu obrazovky. Provedením vyhledávání a následným klepnutím na tlačítko sdílení umožníte, aby byla stránka s výsledky vyhledávání sdílena s ostatními pomocí odkazu search.app.goo.gl.


Jak byste očekávali, stránka, na kterou se sdílený odkaz načítá, závisí na tom, kde ji příjemce otevírá. Uživatelé smartphonů budou mít odkaz načtený v aplikaci Google, kde uživatelé PC a Chromebook načítají stránku jako vyhledávací stránku v prohlížeči stolního počítače.

Příjemci nemusí vidět přesně stejný soubor výsledků, jaký jste viděli při odeslání odkazu. Vše záleží na typu prováděného vyhledávání, například pokud hledáte místo, kde byste mohli jíst lokálně, sdílený odkaz bude brát v úvahu umístění příjemce, když otevřou odkaz,odpovídajícím způsobem upraví výsledky.

Pro tuto chvíli zůstává toto nové tlačítko pro sdílení funkcí beta verze,ale nemyslím že by funkce byla zrušena, protože je to opravdu užitečný doplněk k aplikaci.