Bluetooth a jak ho mohu používat?

Většina lidí slyšela o Bluetooth, ale mnozí si neuvědomují, co to je, jak to funguje a co s tím mohou dělat. Pokusme se vyplnit mezery s naším průvodcem, který zahrnuje běžná použití Bluetooth a vysvětlení, jak jej nastavit.

Co je Bluetooth?

Bluetooth je bezdrátový komunikační standard, který umožňuje elektronickým zařízením vzájemně se propojovat a komunikovat. Lze ho nalézt v řadě přístrojů, od chytrých telefonů, přes reproduktory až po notebooky a další.

Bluetooth se nespoléhá na Wi-Fi, ani na mobilní data nebo na mobilní síť: pokud jsou zařízení kompatibilní s Bluetooth a v těsné blízkosti, mohou se účastnit bezdrátové komunikace.


Co znamenají čísla verzí Bluetooth?

Bluetooth prošel řadou velkých změn, protože byl poprvé představen v roce 1999 a jeho první verzi (1.0) je už obtížné najít na jakémkoliv zařízení. Největší rozdíl mezi těmito verzemi je rychlost, s jakou mohou přenášet data s nejnovější verzí Bluetooth 4.2, která je nejrychlejší a nejefektivnější.

Bluetooth 4.0 a vyšší lze nalézt na většině moderních Android smartphonů. 

Pokud aktuálně vlastníte smartphone se systémem Android, je velmi pravděpodobné, že má Bluetooth. Jedná se o nízko nákladovou, široce použitelnou věc: pokud váš telefon není extrémně starý nebo extrémně levný, měl by mít Bluetooth.

Jaký je rozdíl mezi Bluetooth a NFC?

Bluetooth a NFC jsou v mnoha ohledech velmi podobné: můžete dokonce použít NFC ve spojení s Bluetooth pro rychlejší připojení. Klíčové rozdíly jsou:

    • NFC nevyžaduje „párování“ – což znamená spojení dvou Bluetooth zařízení dohromady – takže je rychlejší začít přenos dat
    • NFC pracuje na kratších vzdálenostech (obvykle méně než 10 cm)
    • NFC lze použít pro mobilní platby, Bluetooth ne

Bluetooth 4.0, na druhé straně přenáší data rychleji než NFC.

bluetooth

Jak mohu používat technologii Bluetooth?

Chcete-li používat technologii Bluetooth, musíte se nejprve ujistit, že je v zařízení povolena. Otevřete nastavení> Bluetooth a přepněte přepínač do polohy zapnuto.

Jak spáruji telefon se zařízením Bluetooth?

Jednoduše. Zapněte Bluetooth a poté z nabídky Bluetooth svého smartphonu vyhledejte název zařízení, ke kterému se chcete připojit, a klepněte na něj. (Ve výchozím nastavení by měl být název zařízení, ke kterému se chcete připojit, velmi jasný.) O několik okamžiků později by měla být zařízení spárována.

Některá zařízení Bluetooth vyžadují pro připojení, které má být provedeno, PIN: pokud nevíte, co to je, podívejte se do příručky zařízení.  


 

Na co mohu používat technologii Bluetooth?

Pro poslech hudby

Jedním z nejběžnějších použití Bluetooth je připojení smartphonu k bezdrátovým reproduktorům nebo sluchátkům. Výhodou sluchátek je, že se nemusíte obávat, že se kabely zamotají nebo strhnou; Jeden z důvodů, proč je Bluetooth zvláště vhodný pro sportovní sluchátka.

Můžete také najít tisíce malých a výkonných reproduktorů Bluetooth, aby vyhovovaly všem potřebám, můžete pouštět hudbu z vašeho smartphonu bez zbytečných kabelů.

Pro handsfree sluchátka

Používání handsfree souprav je dalším populárním použitím pro Bluetooth. Do smartphonu můžete připojit malá sluchátka, abyste mohli rychle a snadno volat na cestách. 

Pro přenos souborů

Pokud jste v těsné blízkosti někomu, komu chcete posílat soubory, můžete k tomu použít Bluetooth. To je dobrý nápad, pokud potřebujete přenášet větší typy souborů, když jste mimo dosah signálu Wi-Fi. 

 Pro handsfree v automobilech

[the_ad_placement id="bluetooth-mobil-prisl"]