Co je to netbook?

Koncept netbook není tak rozdílný od svého přenosného kamaráda, ale je lehčí a tenčí a než notebook . Netbooky jsou jako fyzické papírové knihy ; jeho design je jako laptop. Jeho jméno také odráží jeho hlavní účel.
Netbook je primárně určen pro ty, kteří pracují hlavně na kancelářských nástrojích (Word , Excel) a zároveň hledají maximální autonomii při cestování .
První skupinou jsou samozřejmě studenti, kteří mohou strávit celý den psaním, aniž by bylo třeba nabít baterii , a zároveň se budou moci , ve večerních hodinách, připojit k internetu nebo sledovat filmy .
Netbooky jsou vážnými konkurenty pro mobilní tablety a standardní notebooky, ale každý si zachovává svou specifičnost a své publikum.

Co je Netbook?
Netbook je charakterizován:
 

CPU a hlavní paměť : Intel vyvinul specifický procesor, Atom. Jeho hlavním cílem je poskytnout procesor s velmi nízkou spotřebou energie a nízkými náklady. Jen málo netbooků není vybaveno procesorem Atom.

Pro RAM je to obvykle 1–2 GB, doporučujeme 2 GB, 1 GB , ale stačí k použití netbooku za přijatelných podmínek.

Velikost obrazovky : ve skutečnosti největší netbooky nabízejí obrazovku o rozměrech mezi 7 „(17,8 cm) a 10“ (25,4 cm), zatímco notebooky mají obvykle obrazovku s úhlopříčkou 15 (38,1 cm). „Tyto malé obrazovky jsou proto omezeny na rozlišení 800 × 480 pro 7“ a 1024 × 600 pro 10 “.

Velikost a hmotnost : Pokud je v úhlopříčce obrazovky pouze jeden palec mezi netbookem 9 palců a 10 palců, zvětší se v praxi velikost o několik centimetrů. S obrazovkou o úhlopříčce 10 palců je netbook blíže k listu papíru A4 na polovinu … Obecně platí, že 10palcové netbooky překračují 1 kg, ale omezují se na hmotnost 1, 5 kg, jsou i některé o hmotnosti více než 2 kg. Na druhou stranu, větší netbook také nabízí větší, a proto pohodlnější používání klávesnice. Nezapomínejte na velikost nabíječky, která musí být také co nejmenší.

Pamět: Je nezbytné identifikovat potřeby z hlediska paměťové kapacity. Netbooky s energeticky nezávislou pamětí (SSD nebo Solid State Drive) jsou omezeny na 12 GB nebo 20 GB, protože ty nabízené se standardním pevným diskem nabízejí alespoň 80 GB úložného prostoru. Tato schopnost je vhodnější pro multimediální použití a může ukládat videa a hudbu v hojnosti. Pevný disk je však citlivější na otřesy a je trochu těžší. Některé verze jsou nyní k dispozici s pevnými disky o kapacitě 160 GB.

Nepodceňujte kapacitu netbooků, které nedisponují optickými jednotkami (jednotky CD nebo DVD).

Vybavení : Kromě disku a displeje jsou vlastnosti netbooků obvykle velmi blízké: 3 USB porty, VGA výstup, síťový port, čtečka paměťových karet SDHC, WiFi a webová kamera. Některé modely jsou vybaveny originálním Bluetooth a / nebo WiFi 802.11n (rychlejší než standardní 802.11g). Vzhledem k zamýšlenému použití netbooku obvykle stačí standardní vybavení.

Upozorňujeme, že některé modely nabízené telefonními společnostmi jsou dodávány s modulem 3G (interním nebo externím USB).

Co můžete dělat s netbookem ?

Obecně lze říci , že netbooky mohou dělat vše kromě 3D aplikací, ale rychle ukazují své limity, ať už v oblasti výpočetního výkonu, úložného prostoru nebo kvůli malé obrazovce a malému rozlišení.

Komponenty, které vyhovují netbookům, nejsou energeticky náročné.

Dokonce i na internetu , můžete očekávat, zpomalení nebo trhané Flash animace , včetně Youtube, atd.

Pokud jde o úpravu fotografií , použití textového editoru, tabulkového, prezentaci programu , to je často omezené rozlišením netbooku , což je nevýhodné . Musíme „ posouvat“ hodně a ve všech směrech, protože panely nástrojů jsou vysoce invazivní v rozlišení 1024 × 600 ! Pro hraní her netbooky samozřejmě určeny nejsou.

[the_ad_placement id="netbook"]