Ultrabook - Co je to Ultrabook?

Termín Ultrabook , co to vlastně znamená? V zásadě jde o nový způsob, jak rozlišovat moře dostupných typů notebooků. Na rozdíl od netbooků, které jsou menší, ale také méně výkonné, nabízejí ultrabooky prakticky stejné pohodlí jako notebooky.

Ultrabook
Ultrabook

Nová kategorie notebooků s názvem Ultrabook , kde základní požadavky jsou výkonný procesor nejnovější generace (corei5, core i7), jsou velmi lehké a ultra tenké (méně než 20 mm).

První výhoda spočívá v přístupu ke všem nástrojům, jako jsou Word, Excel, Photoshop, Adobe Reader atd. Tento typ stroje je určen profesionálům, kteří hledají skvělý výkon. Název „ultrabook“ je vlastnictvím společnosti Intel. Proto jsou všechny stroje, které nesou název „ultrabook“, automaticky vybaveny procesorem Intel Core i5 nebo i7.

 

Technologie

Pokud jde o přenosnost, ultrabooky nemají co závidět ostatním notebookům. Ve skutečnosti, i když je o něco větší na šířku a délku než netbook , ale výrazně nižší na výšku tak se dá říct že je i ultra přenosný. Ultrabooky jsou vybaveny hardwarem v popředí technologie. Budete tak moci najít širokou škálu procesorem vybavených ultrabooků s technologií Ivy Bridge. Slušné grafické karty a všechny zálohované RAM mezi 4 a 16 GB. Jistě vás také nezklame kvalita zobrazení.

Přenosy / připojení Ultrabooku

Ve skutečnosti jsou vybaveny porty Ethernet, HDMI, USB 2.0 a 3.0, WiFi, ale také portem Thunderbolt. Připomeňme, že technologie Thunderbolt nabízí rychlost přenosu dat, která je 20krát rychlejší než USB 2.0. Pokud jde o úložnou kapacitu, budete potěšeni, protože mnoho strojů je vybaveno SSD, někdy dosahující velikosti 256 GB nebo doprovázené připojenými pevnými disky SATA s kapacitou od 500 GB do 1 TB. Použití SSD poskytuje další příležitost pro ultrabooky, být obzvláště rychlý při spuštění.

Ultrabook

Další informace

Napájení a baterie ultrabooku jsou více než dostatečné, co by to bylo za ultrabook bez pořádné výdrže baterie. Máme na trhu tedy modely, které mohou běžet až 11 hodin v kuse, ale řekněme, že průměrná výdrž těchto strojů je 6:30. 

K dispozici jsou také ultrabooky s dotykovými obrazovkami, které dávají vznik kombinaci  počítače a tabletů. Pro zajištění nejlepšího zacházení s tímto typem ultrabooků se doporučuje Windows 8. Najdete je od Asus, Toshiba, Samsung, Aspire a mnoha dalších. Měli byste však vědět, že ultrabooky nebývají vybaveny přehrávačem CD / DVD. 

Hlavním smyslem ultrabooku je vysoký pracovní výkon v designovém a kompaktním stroji, s rychlým procesorem, slušným SSD diskem, slušnou grafickou kartou a dlouhou výdrží baterie, o kterém se určitě vyplatí přemýšlet, pokud hledáte tu nejlepší volbu pro práci na počítači mimo domov nebo i s pohodlí gauče.

Ultrabook