Menu

Web plný technologie a počítačů

Discord vs Skype pro hraní her

Discord vs Skype pro hraní her

Měli byste při hraní používat Discord nebo Skype? S rostoucí popularitou Discordu je to vlastně velmi dobrá otázka. Zde je odpověď.

Funkce

Pokud jde o funkce nabízené každou platformou, Discord je jednoduše lepší než Skype ve všech směrech. Přestože Skype poskytuje služby přímého zasílání zpráv a hlasové hovory, nemá funkci „hlasového chatu“ jako Discord, Ventrilo, TeamSpeak a další herní platformy ze staré školy.

Tím pro nás ztrácí velké body, protože na rozdíl od Discordu, kde můžete vstoupit do aktivní chatovací místnosti. Na Skype, když chcete s někým mluvit, musíte mu zavolat přímo.

Jak již bylo řečeno, funkce videochatu Skype byla po dlouhou dobu lepší než funkce Discord. Vzhledem k tomu, že Skype začal primárně jako program pro videochatování, bylo to vždy jeho ústřední místo. Měli bychom však také poznamenat, že od svého založení Discord začal na své platformě nabízet lepší a spolehlivější funkce pro videohovory. I když je občas stále trochu zabugovaný, nyní může obstát proti Skype.

Skype má několik funkcí volání přes Discord. Za prvé, Skype může hostit videohovory až s 25 lidmi. Na druhou stranu Discord může podporovat pouze deset lidí ve videohovoru najednou. I když by to nemělo mít dopad na většinu hráčů, může to být problém pro občasné uživatele s velkou skupinou přátel. Kromě toho může Skype volat na jiná telefonní čísla, včetně pevných linek, zatímco Discord může volat pouze ostatním uživatelům Discordu.

Discord také nabízí mírně vylepšenou funkci sdílení obrazovky, kterou Skype nemá. Zatímco obě aplikace mají možnost sdílení obrazovek, Discord vám umožní sdílet jen její část, pokud chcete, namísto celé věci. To znamená, že můžete blokovat chatové zprávy například při sdílení obrazovky při hraní her. Je to oblíbená funkce mezi hráči, a i když žádná z platforem nenabízí nativní nahrávání obrazovky, pro oba tyto účely existují aplikace třetích stran.

Funkčnost

Skype byl původně vytvořen jako platforma pro volání, nikoli jako herní platforma. I když byl jako takový používán dlouhou dobu kvůli zřetelnému nedostatku dalších bezplatných možností, nikdy nebyl zaměřen na hráče, jako je Discord.

Na druhou stranu Discord byl navržen s ohledem na hráče. Pokud se podíváte na Skype a Discord vedle sebe, uvidíte, že se tato filozofie odráží v estetických volbách, rozložení, nastavení, možnostech a dokonce i marketingových technikách obou platforem.

Měli bychom si uvědomit, že jeden hlavní rozdíl mezi funkcemi Discordu a Skype spočívá v jejich limitech pro přenos velikosti souborů. Zatímco Skype bude nativně odesílat soubory až do velikosti 300 MB, Discord vás omezuje na 8 MB s bezplatnou verzí a 50 MB s Discord Nitro. Při používání Discordu to může být občas nepříjemné, když chcete zveřejnit obrázek nebo video.

Jednou z nejvýznamnějších výhod Discordu oproti Skype je jeho serverová funkčnost. Data chatu a hovorů jsou ve všech případech omezena na server, který v danou chvíli používáte, takže pokud jde o bezpečnost, Discord poráží Skype.

Nicméně, když už jsme u tématu bezpečnosti, měli bychom také zmínit, že zásady ochrany osobních údajů Discordu nejsou tak přijatelné jako zásady Skype. Pokud máte obavy o soukromí, možná bude lepší zůstat u druhé platformy.

Na Discordu je pozvání přátel na servery snadné a dokonce můžete na tomto serveru vytvořit podkanály a textové kanály pro podporu více chatovacích místností a konverzací. Z hlediska použití je Discord spíše jako když vejdete do místnosti vašich přátel a sednete si a chatujete s nimi, zatímco Skype je spíše jako vytáčet někoho na telefonu.

Podle našeho názoru je tento nedostatek serverů nedostatkem Skype ve srovnání s Discordem. Je to jen jedno z mnoha vylepšení, které Discord získává díky tomu, že je určen pro hráče.

Specifikace

Pokud jde o specifikace, Discord snadno vezme zlato. Nejkritičtějším bodem sporu pro hráče bude, kolik výkonu Discord a Skype využívají. Discord zde s přehledem vítězí, protože byl navržen speciálně tak, aby uvolnil více výkonu, který může váš počítač používat při hře.

Za zmínku také stojí fakt, že Discord využívá menší šířku pásma než Skype. Zatímco Skype přenáší neustálý proud zvuku, Discord přenáší hlasy pouze tehdy, když lidé mluví.

Obě platformy také nabízejí placené možnosti, ale většina uživatelů nebude považovat placené funkce Skype za užitečné, protože se většinou týkají volání na skutečná telefonní čísla. Možnost předplatného Discordu však uživatelům poskytuje přístup k širšímu výběru emoji, animovaných avatarů a větší věrnosti během sdílení obrazovky. Discord Nitro po dlouhou dobu nabízel zdarma Nitro hry s předplatným, ale to už neplatí.

Výkon

Naneštěstí pro Skype se zdá, že starší platforma pro videochaty je postupně vyřazována ve prospěch Discordu. Kromě širšího skupinového volání a limitu velikosti souborů nemá Skype oproti Discordu prakticky žádné výhody. Upřímně řečeno, pocit ze Skype je také trochu zastaralý. Slogan Discordu je „od hráčů, pro hráče“ a tato filozofie se projevuje v jeho designu.

Zatímco Skype měl dlouhou dobu výhodu ve výkonu oproti Discordu, jak Discord rostl, stal se mnohem spolehlivější. Celková kvalita hovoru je mnohem lepší a kvalita videa od doby, kdy bylo poprvé přidáno, vzrostla mílovými kroky.

Jak pro příležitostné hráče, tak pro profesionální hráče, bude Discord vaším cílem prakticky ve všech situacích. Vzhledem k tomu, že oba programy jsou zdarma, není důvod neponechat Skype nainstalovaný pro výjimečné situace, kdy potřebujete na videohovor více než deset lidí.

notebooky
www.cilweb.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − 1 =