GTA VI – zprávy a zvěsti

Grand Theft Auto 6 (nebo GTA VI) se blíží! Zde je vše, co zatím víme o připravované hře Rockstar Games, včetně data vydání. 
 
Dobrý den, obyvatelé Vice City, San Andreas a Los Santos! Vše, co potřebujete vědět o GTA 6, je zahrnuto zde. 
 
Grand Theft Auto, běžněji známá jako GTA, je série adventur v otevřeném světě, která se hemží akcí, zbraněmi a násilím. Hráči mohou mimo jiné plnit hlavní příběhové mise nebo se toulat po mapě, plnit vedlejší úkoly, nechat se ostříhat a utíkat před pronásledováním policistů. 

Série začala v roce 1997 svým prvním titulem Grand Theft Auto vydaným pro PlayStation 1, PC a Game Boy Color. Od té doby byly v následujících letech vydány oblíbené tituly na různé platformy s prodejem více než 20 milionů kopií, každý jako Grand Theft Auto: Vice City (2002), Grand Theft Auto: San Andreas (2004), Grand Theft Auto IV (2008). 

Nejnovějším titulem hlavní série je Grand Theft Auto V. Byl vydán již v roce 2013 a překonal rekordy tím, že za pouhé 3 dny překonal hranici jedné miliardy dolarů v tržbách. Do roku 2021 se celosvětově prodalo 160 milionů kopií hry na všech platformách. 

Rockstar Games, vývojář a vydavatel série, uvedl, že „bezprecedentní životnost hry [GTA 5]“ vyvolala u fanoušků touhu po dalším pokračování hlavní série. 

S více než dvěma desetiletími historie byl další díl série potvrzen loni 4. února 2022. 

Tento článek bude hovořit o všem, co aktuálně víme o další hře Grand Theft Auto. 

Datum vydání GTA 6


Rychlá odpověď zní: Bude oznámeno.
 

Rockstar Games zatím neupřesnilo datum vydání další hry Grand Theft Auto. Společnost právě potvrdila, že „aktivní vývoj je v plném proudu“, jak oznámila ve své nejnovější aktualizaci. 

Analytik z Jeffries předpověděl, že okno vydání bude kolem fiskálního roku 2024, 1. dubna 2023-31. března 2024, jak uvedl Stephen Totilo z Axios na Twitteru. Kromě toho další renomované zdroje také předpovídají spuštění hry v roce 2024. 

Předpokládá se, že nadcházející hra Grand Theft Auto vyjde pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Někteří fanoušci hry si však myslí, že vydání hry pro PC bude mnohem později v roce 2025. Je tomu tak proto, že předchozí tituly, Grand Theft Auto IV a Grand Theft Auto V, začaly nejprve na konzolích a nakonec se dostaly i na PC. 

Trailer na GTA 6


Rockstar Games zatím nezveřejnili oficiální trailer na další díl Grand Theft Auto. Fanoušci hry však vytvářejí neoficiální koncepční obsah trailerů od roku 2021. Zde je fanouškovské video od Marlona XGamera:

Údajné video zveřejněné jako aprílový žert obsahuje scény, vymyšlené mise a koncepční kresby ze stávajících herních obrázků a videí aktuální hry Grand Theft Auto.

Kromě toho se předpokládá, že mapa nové hry je vylepšenou větší verzí Vice City. Spekuluje se, že je moderní a bude se v průběhu času neustále rozšiřovat a měnit.

Novinky GTA 6


Rockstar Games uvedli, že jejich cílem je „výrazně se posunout nad rámec toho, co jsme poskytli dříve“. Fanoušci hry spekulovali, že patent podaný Take-Two Interactive, videoherní společností stojící za Rockstar Games a 2K, by mohl souviset s nadcházející hrou Grand Theft Auto.

Patent se jmenuje „Systém a metoda pro virtuální navigaci v herním prostředí“ a byl podán v roce 2021 za účelem implementace lepšího systému hledání cest pro simulované postavy, které mohou fungovat ve velkých prostředích videoher.

Rockstar Games ani nenazvali nadcházející hru Grand Theft Auto VI, ale naznačili, že jde pouze o další hru v hlavní sérii Grand Theft Auto.

Další novinky, Grand Theft Auto V a Grand Theft Auto Online budou optimalizovány pro nový hardware na PlayStation 5 a Xbox Series X a S.

Rockstar Games také vyjádřili vděčnost a nadšení za pokračující růst komunity Grand Theft Auto a světlou budoucnost.

Závěr


To jsou všechny aktuální zprávy a aktualizace o další hře Grand
Theft Auto.
 
 
Tento článek bude průběžně aktualizován, jakmile vyjdou nové aktualizace a informace o hře. Zůstaňte naladěni dál!