Huawei Mate 30 je tu a má vše - kromě toho, co nejvíce potřebujete

Mate 30 a Mate 30 Pro má vše, co byste mohli chtít v telefonu z konce roku 2019: parádní design, obří displeje, obrovské baterie a 5G. Chybí jim jen jedna malá věc: Google.

Zatímco nové telefony jsou založeny na open-source verzi systému Android 10, Huawei nedokáže zahrnout aplikace Google do žádného ze svých nových zařízení, protože bylo začátkem tohoto roku zakázáno obchodovat s americkými společnostmi. To znamená, že váš nový Mate 30 nebude mít Gmail, Chrome, Mapy ani Obchod Play. To zřejmě staví vážnou klapku. Pojďme se podívat na podrobnosti …

Huawei Mate 30 specifikace

Displej: 6,62 palce, Full HD OLED
Procesor: Kirin 990
RAM: 6 GB / 8 GB
Úložný prostor: 128 GB / 256 GB
Přední kamera: 24MP
Zadní kamera: 40 MP
Baterie: 4 200 mAh
Barvy: černá, modrá, zelená, zlatá

Specifikace Huawei Mate 30 Pro

Displej: 6,53 palce, Full HD, OLED ‚
Procesor: Kirin 990
RAM: 8 GB
Úložný prostor: 128 GB / 256 GB
Přední kamera: 32 MP
Zadní kamera: 40 MP,
Baterie: 4 500 mAh
Barvy: černá, stříbrná, fialová, zelená, oranžová a zelená

huawei mate 30

 

Zatímco Mate 30 je vybaven štíhlými rámy všude kolem a malým zářezem pro přední kameru, Mate 30 Pro je téměř celý obrazovka. Stejně jako telefony Galaxy Samsung jsou i strany obrazovky zakřivené, ale jsou mnohem agresivnější. Přidejte k tomu nejtenčí rámy a tenký zářez a máte telefon s šíleným poměrem obrazovky k tělu.

Mate 30 také vydává tlačítka ve prospěch „intuitivní interakce s bočním dotykem“, která přináší přizpůsobitelné virtuální klávesy na obě strany telefonu. Telefony také obsahují „ovládání gesta AI“, takže můžete používat obrazovku, aniž byste se jí dotkli.

Stejně jako iPhone 11, i Huawei klade zvláštní důraz na fotoaparát v Mate 30, který přepracovává zadní pole v obří kruhovou smršť fotoaparátu, která zabírá velkou část zadní části telefonu. Představuje také duální kameru SuperSensing Cine, pro snímání videí s rozšířeným dynamickým rozsahem 4K / 60fps a ultra zpomalením na 7 680 fps. “To není překlep. Na Mate 30 Pro můžete nahrávat video 720p rychlostí 7 680 snímků / s.

Společnost Huawei také prodává 5G variantu telefonu, která obsahuje „5G chytrý telefon první generace na světě“ s modemem integrovaným do hlavního procesoru. Společnost Qualcomm oznámila, že její příští 5G modem bude integrován do systému Snapdragon-on-chip, ale začne se dodávat až v roce 2020. Huawei říká, že Huawei Mate 30 Pro 5G obsahuje 14 antén určených pro sítě 5G.

Žádný Google, docela problém

Ale to, co nenajdetev Huawei mobilech zastíní ty věci, které tam jsou. Mate 30 provozuje novou verzi EMUI založenou na Android 10, ale nemá žádnou z aplikací Google na palubě, a nenajdete ani Google Assistant a Play Store. Huawei udal v rozhovoru „řešení“, ale nezabýval se konkrétně tím, co mají dělat uživatelé mimo Čínu – kde je již zakázáno používání aplikací Google.

mate 30

Dokud nedojde k řešení, jsou uživatelé Mate 30 omezeni akcemi společnosti Huawei a aplikací AppGallery, kterou společnost propaguje jako „bezpečnoi, vybranou a zábavnou“.Přestože obchod Huawei zahrnuje přibližně 45 000 aplikací, mnohé z nich jsou od čínských společností a jsou málo užitečné pro uživatele mimo tento kraj. Příklad: V nejnovějším seznamu obchodů Play Store pro AppGallery (aktualizovaném v březnu) Huawei řekl, že AppGallery má „stovky aplikací“, včetně mnoha populárních amerických aplikací, jako jsou Facebook, Instagram a Twitter. Aplikace AppGallery budou také pomalejší v přijímání nových funkcí a aktualizací, protože vývojáři se na obchod Play zaměří jako první.


Je tu také otázka aktualizací. Zatímco EMUI je založeno na nejnovější a nejbezpečnější verzi Androidu, postrádá potrubí do Googlu, Huawei nebude moci vytlačit zabezpečení a aktualizace verzí, dokud nepřejde do open-source souboru, který obvykle trvá mnohem déle.


Nicméně, Mate 30 a Mate 30 Pro budou v prodeji v listopadu začínaje na 799 EUR.

[the_ad_placement id="huawei"]
mate 30