Inovace jako objevení - Nick D'Aloisio

D’Aloisio se se svými rodiči a mladším bratrem přestěhoval do Londýna, když mu bylo sedm let, ale každoročně se vrací do Melbourne, aby navštívil přátele a rodinu, obvykle na Vánoce.

Jeho Australská letní dovolená v roce 2015/16 měla být „o tom, že nic neudělám a vyčistím si hlavu.“ Nečekal, že přijde s úplně novým nápadem; lepším který navazuje na jeho existující.

 

Inovovat je objevovat, nevidím inovaci jako zavedení zcela nového paradigmatu,“ říká. „Ve spotřebním zboží stále existují pilíře, které mohou být znovu objeveny, ale stávají se méně zřejmými. Musíte vytvořit produkt, který lidé potřebují. Nemůžete vymyslet úplně novou potřebu kterou lidé nemají. „

Nick d Aloisio

 

D’Aloisiova matka je korporátní právnička a jeho otec je jednatelem společnosti. Povzbuzovali své děti, aby šly vlastní cestou. 

Dělali jsme ve škole sport a hudbu, a když byly naše známky dobré, bylo na nás, abychom dělali ve svém volném čase to, co jsme chtěli ,“ říká D’Aloisio.

 

„Nechtěl jsem se dívat na televizi. Moje láska k učení přišla velmi přirozeně. Dělal jsem ve filmové tvorbě, modelových železnicích, 3D vykreslování.   Moji rodiče to  brali v pořádku.“


Ve dvaceti letech je stejně zvědavý jako dříve, zajímá se o design, umění, kluby a mixování hudby na jeho nedávno pořízeném mixáku. Není na čtení románů. 

Digitální rodák má 18.100 Twitter sledujících a používá Facebook pro osobní kontakt. Jeho iPhone 6S je jeho hlavní zařízení; plus MacBook Pro, pro kódování.

summly_2.1419978974.0


„Necítím tlak zvenčí. Je to všechno moje vlastní očekávání. Viděl jsem to s Summly předtím, než to byl úspěch, neměl jsem co ztratit, protože jsem si to užíval. Jakmile   si přestanete užívat, to co děláte, tak výsledky jsou založeny na penězích, slávě, úspěchu, čemkoliv, ale když si to užíváte, jsou to bonusy.“

Jeho přístup k technologii je volný. „Za 10 let nemusí být technologie tím, co chci dělat. Jsem velmi agnostický, jsem masivní obhájce interdisciplinárnosti.

„Nemám žádný závazek k technologii navždy, ale cokoliv udělám, bude to zábavná cesta a budu pyšný na to, co dělám.