Jak nastavit nový počítač


Rozbalit

Nejprve vezměte monitor , počítač a všechny ostatní části z krabic. Ujistěte se, že jste odložili všechny příručky nebo dokumentaci obsažené v krabicích. Možná budete muset později nahlédnout do této dokumentace. Po rozbalení počítače byste měli mít k dispozici minimální napájecí kabely , monitor nebo zobrazovací zařízení, myš a klávesnici .


Umístěte počítač

Nastavte monitor počítače na stůl a položte počítač na stůl nebo vedle stolu. Počítač nejčastěji leží na podlaze nebo na polici vedle stolu nebo přímo na stole. Nicméně, některé počítačové stoly nabízejí malou skříňku pro počítač. Umístěte myš a klávesnici dodanou s počítačem na stůl.

Připojte všechny kabely
<- viz.obr.


Monitor

Datový kabel monitoru se připojuje k počítači pouze na jednom místě. Většina monitorů bude používat konektor DVI , VGA nebo HDMI a zapojí se do odpovídajícího portu na zadní straně počítače.

Klávesnice a myš

Klávesnice a myš se obvykle připojují k počítači se stejným typem konektoru, a to buď konektorem PS / 2 nebo USB . Tyto konektory se obvykle nacházejí blíže k horní části, kde jsou všechny konektory umístěny na zadní straně počítače.

Napájecí kabel počítače

Pro počítač najděte napájecí kabel a zastrčte jeden konec do zadní části počítače (pouze jeden konec se vejde), obvykle nahoře nebo dole. Druhý konec napájecího kabelu zapojte do zásuvky nebo přepěťové ochrany . Důrazně doporučujeme, aby byl počítač i monitor napájen přepěťovou ochranou.

Přepěťová ochrana může pomoci chránit počítač před poškozením kolísáním výkonu a přepětím, což vám může dlouhodobě ušetřit peníze minimalizací potřebných oprav.

Reproduktory

Máte-li reproduktory počítače , mohou být také zapojeny do zadní části počítače. Reproduktory se připojují k výstupu linky nebo zvukovému výstupu (obvykle zelenému) na zadní straně počítače.

Internet

Pokud používáte kabelové připojení k internetu, připojte ethernetový kabel do zadní části počítače. Pokud plánujete připojení k Internetu pomocí sítě Wi-Fi, není třeba k počítači připojovat nic jiného, ale směrovač Wi-Fi musí být v dosahu počítače.


Zapněte počítač

Nyní můžete zapnout počítač a nechat jej načíst do systému Windows. V závislosti na tom, kde jste počítač zakoupili, budete možná muset dokončit několik posledních kroků nastavení operačního systému Windows. Dokončete to podle kroků na obrazovce a systém Windows by se pak měl plně načíst.


Připojte tiskárnu a další periferní zařízení

Pokud jste také zakoupili tiskárnu nebo jiná periferní zařízení počítače, po instalaci počítače spusťte instalaci ovladačů pro všechna zařízení.

Nainstalujte důležitý software

busy-computer-keyboard-hands-2058128
[the_ad_placement id="zajimavosti"]