Jaký typ sluchátek je pro vás nejlepší?

Sluchátka se dodávají v mnoha různých provedeních, ale spadají do čtyř různých typů: Circumaurální , Supraaurální, Špunty a Pecky.

Každý typ sluchátek má své výhody a nevýhody, které ovlivňují způsob, jakým budou v určitých prostředích a podmínkách vyhovovat. Druh sluchátek, který bude nejlépe fungovat, závisí na vašich preferencích a návycích poslouchání. Pokud jste zvědaví, jaká sluchátka byste měli pořídit, nebo jaký je rozdíl mezi sluchátky na uších a sluchátky přes ucho, čtěte dál.

Circumaurální sluchátka (kolem uší)

Tato sluchátka obklopují celý ušní boltec. Hodí se na domácí použití, protože mívají dobrý zvuk a jsou pohodlná i při dlouhodobém nošení.

Supraaurální sluchátka (na uších)

Tento typ leží na ušním boltci, ale okolo něj se hlavy nedotýká. Díky tomu však jsou tato sluchátka poměrně lehká. Patří mezi ně i legendární Koss Porta Pro.

Špunty

In-ear sluchátka se zasouvají hlouběji do zvukovodu,velmi dobře proto tlumí okolní zvuky. Z hlediska kvality zvuku jsou v nich zastoupeny všechny třídy, někomu však mohou být nepohodlná.

Pecky

Pecková sluchátka se vkládají do zvukovodu. Jsou velmi levná, což vyvažuje horší zvuková kvalita.Kvůli většímu komfortu a upevnění v uchu se často jejich plast obaluje molitanem.

Různé typy sluchátek jsou porovnávány na základě komfortu, přenosnosti, izolace hluku, úniku a zvuku.Toto srovnání však nebere v úvahu mnohé varianty těchto sluchátek.


Pohodlí

Vítěz: Circumaurální sluchátka (kolem uší)
Druhé místo: Supraaurální sluchátka (na uších)

Přenosnost

Vítěz: Špunty a Pecky
Druhé místo: Supraaurální sluchátka (na uších)

Izolace hluku

Vítěz: Špunty
Druhé místo: Circumaurální sluchátka (kolem uší)Únik

Vítěz: Špunty

Druhé místo: Pecky


Zvuk

Kvalita zvuku má slabou korelaci s typem sluchátek. To znamená, že kvalita zvuku bude záviset více na zvoleném modelu než na typu. 

Ačkoli neexistuje přímá korelace s kvalitou zvuku, design sluchátek může někdy zlepšit některé aspekty zvuku, jako je zvuková scéna, frekvenční odezva a celkové harmonické zkreslení.

Závěr

Circumaurální sluchátka (kolem uší) jsou ideální, pokud hledáte pohodlná sluchátka a nevadí vám větší velikost. Obvykle blokují slušné množství okolního hluku, ale múže unikat více než u ostatních hluk z nich, který by mohl rušit lidi kolem vás.

Supraaurální sluchátka (na uších) jsou ideální pro posluchače, kteří chtějí dobrou úroveň pohodlí, ale ve více kompaktním formátu než sluchátka do uší. Obvykle jsou však průměrné při blokování hluku a často uniká docela dost zvuku.

Špunty jsou ideální pro posluchače, kteří chtějí ultra přenosný design, který se snadno přenáší do kabelky nebo do kapsy. Neuniká moc zvuku a nebudou rušit lidi kolem vás.

Pecky jsou ideální pro posluchače, kteří chtějí ultra přenosný design a jsou pohodlné s uchycením do uší. Blokují značné množství okolního hluku a nevydávají mnoho zvuku. Jsou ideální pro použití v kanceláři nebo v knihovně.

Kvalita zvuku se liší v závislosti na sluchátkách. Ačkoli některé aspekty zvuku jsou ovlivněny designem sluchátek. Kvalita zvuku bude záviset více na sluchátkách, které vyberete, než na typu.

[the_ad_placement id="sluchat-2"]
[the_ad_placement id="sluch3"]

pc4all.cz