Jeden z nejmladších milionářů -
Nick D'Aloisio

 

Teprve sedmnáctiletý Nick D’Aloisio vytvořil algoritmus, který rozumí  psanému textu a dokáže z něj vytáhnout to nejdůležitější. Prodal ho za 30  milionů dolarů a stal se jedním z nejmladších milionářů vlastním přičiněním.

 

Nick D’Aloisio získal nejvyšší akademické stipendium na King’s College     School v londýnském Wimbledonu, ale odešel na konci roku 2011. On    nevyhořel; naopak, on se prostě brzy rozzářil.

 

Byl rok 2012 a 17-ti letý, programátorský zázrak, samouk, právě  prodal svoji Summly aplikaci gigantovi Yahoo za 30 milionů dolarů. Americký technologický gigant chtěl, aby ji vyvinul v Yahoo News Digest, což udělal.  Digest okamžitě vyhrál cenu Apple Design Award.

 

 

 

„Měl jsem pracovní pozici produktového manažera u Yahoo, než  jsem dokončil střední školu, takže to bylo trochu divné řídit tým lidí, takhle mladý,“ říká D’Aloisio. „Někteří z nich byli zpočátku trochu skeptičtí.“

 

Nick-DAloisio-talk

 

Dokončil A úroveň před tím, než šel na Oxford univerzitu, kde byl jeden z jen  sedmi studentů, kteří měli kombinované studium    bakaláře počítačové vědy a filozofie. 

Ačkoli tři měsíce v USA, byl podnikatelem Airbnb v rezidenci v San Franciscu. 

 

„Bylo pro mě velmi důležité, abych stoupal, na rozdíl od toho, abych klesal,“ říká o svém rozhodnutí vrátit se ke studiu spíše než přijmout jiné pracovní nabídky nebo prostě odejít na důstojnou přestávku. „Jsem jen student, učitelé  a studenti se mnou nejednají jinak.“


Zatímco ve škole, D’Aloisio studoval více jazyků, včetně Ruštiny, Latiny, Francouzštiny a Řečtiny. 

V nedávné době, změnil svoji pozornost z lingvistického k počítačovému jazyku. 

„Jsem gramotný v mnoha řečech, ale mnohem méně právě v  moderních jazycích.“