Klávesnice

 

Klávesnice počítače je jedním z hlavních vstupních zařízení používaných k počítači. Podobně jako u elektrického psacího stroje se klávesnice skládá z tlačítek, která vytvářejí písmena , čísla a symboly , stejně jako jiné funkce. Následující část poskytuje podrobnější informace a odpovědi na některé nejčastější dotazy týkající se klávesnice.

Přehled klávesnice

Následující obrázek zobrazuje klávesnici s šipkami ukazujícími na každou sekci.

 

Konektory a rozhraní klávesnice

Dnes se většina počítačových klávesnic připojuje k počítači pomocí USB nebo Bluetooth pro bezdrátovou komunikaci. Kromě USB může počítač používat jako rozhraní klávesnice PS / 2 , sériový port nebo AT (Din5).

 
Typy klávesnice
 
Většina klávesnic je dnes podobná, ale může chybět jeden nebo více z výše   uvedených úseků (např. Numerický). Kde se klávesnice začínají nejvíce lišit, je rozložení klávesnice. Zatímco většina klávesnic používá rozložení QWERTY , stále existují lidé, kteří používají rozložení DVORAK .
 
 
Klávesnice notebooku
 
Notebooková klávesnice je uspořádána jinak než stolní klávesnice.Většina notebookových klávesnic se zmenšuje tím, že klávesy jsou blíže a obsahují klávesu  Fn . Klávesa Fn se používá ve spojení s jinými klávesami k provádění speciálních funkcí. Například stisknutím klávesy Fn a šipky nahoru nebo dolů  na níže uvedené klávesnici se zvyšuje a snižuje jas obrazovky. Kromě toho mnoho klávesnic na notebooku vynechává numerickou klávesnici, čímž ušetří místo.
 
 

Klávesnice pro smartphone a tablety

Dnešní smartphony a tablety neobsahují fyzickou klávesnici, ačkoli je možné ji zakoupit jako volitelný doplněk – periferní zařízení. Tato zařízení využívají thumb keyboard nebo klávesnici na obrazovce pro psaní zpráv a zadávání textu do různých polí.

 

Proč je klávesnice vstupní zařízení?

Klávesnice počítače je považována za vstupní zařízení, protože odesílá pouze data do počítače a neobdrží zpět žádné informace.

Co jsou multimediální klávesy?

Multimediální klávesy jsou klávesy, které umožňují uživateli řídit hudbu na klávesnici počítače. Tyto klávesy přidávají funkce jako přehrávání, pozastavení, zastavení, přetáčení vzad, rychlý posun vpřed, přeskakování skladby, náhodné přehrávání a opakování.

 
button-close-up-connection-257928
[the_ad_placement id="klavesnice-mys"]