Myš k PC


V roce 1981 Xerox představil myšlenku v revoluci v oblasti výpočetní techniky. Apple udělal krok dále, když začal dodávat myši, počítače Macintosh se stali prvním komerčně úspěšným počítačem s myší. Do té doby byl uživatelský vstup primárně funkcí klávesnice. Více než 25 let později se myši staly všudypřítomnou součástí počítačového ovládání.


Počítačové myši se rozdělují do dvou kategorií – kabelové a bezdrátové. 

Standardní myš dodávaná s počítačem je síťová myš s připojením USB nebo PS / 2. 

Bezdrátové myši používají rádiové frekvence nebo infračervené signály pro komunikaci s počítačem. I když myš je bezdrátová, přijímač je obvykle připojen k počítači a je umístěn na stole.

Myši používající technologii Bluetooth komunikují prostřednictvím stejného bezdrátového připojení jako mobilní telefon a bezdrátová sluchátka. Ty nevyžadují přímý zorný úhel, místo toho komunikují s počítačem v dosahu několika metrů. Bezdrátové myši fungují dobře v oblastech, kde je prostor omezený a kabely by mohly potenciálně přispět k nepořádku.

Bezdrátové myši, kvůli jejich pokročilejší technologii, stojí víc než jejich drátoví bratranci.

 Vyžadují také baterie.

 

Existují dva možné způsoby připojení myši k počítači: USB nebo PS / 2.

Jedná se o porty na zadní straně počítače,které se připojují k základní desce a směrují příkazy od uživatele k samotnému počítači.

USB porty jsou obdélníkové a dostupné v různých číslech na většině počítačů zakoupených po roce 2000. 

Jsou to primární vstupní port pro tiskárny a skenery. Na mnoha počítačích existují porty PS / 2, i když pomalu mizí.

 

 

 

Výměna myši je snadná. 

 

Vypněte počítač. Jednoduše odpojte starou    myš od zadní  části počítače a připojte novou jednotku. Zapněte zařízení zpět  do provou. 

V 99 procentech případů nalezne systém Windows nové zařízení, rozpozná jej jako myš     a umožní jej používat. 

 V případě bezdrátových komponentů se doporučuje dodržovat pokyny výrobce, protože ovladače mohou být přiložené k myši na CD.

 

 

[the_ad_placement id="mys-klavesnic"]