Osobní počítač

 

První všeobecný, nákladově efektivní osobní počítač vytvořený IBM byl nazýván IBM PC “ osobní počítač „. Jedná se o mikroprocesorovou technologii, která byla malým, relativně levným počítačem navrženým pro použití jednou osobou,   doma nebo v kanceláři. To se často jednoduše nazívá osobní počítač ( PC ). Příkladem osobního počítače nebo PC jsou mikropočítač, stolní počítač,    přenosný počítač, tablet. Co je to osobní počítač?

Osobní počítač je počítač, nízké ceny, který je určen pro osobní použití (nebo pro použití malou skupinou jednotlivců). Termín „osobní počítač“ se používá k popisu stolních počítačů, to je často zkráceno na PC

Osobní počítač se skládá z centrální procesorové jednotky (CPU), která obsahuje aritmetické, logické a řídicí obvody na jediném (IC) integrovaném obvodu; dva typy paměti, hlavní paměť, jako je RAM, a ROM, magnetické pevné disky (HDD)    a kompaktní disky a různá vstupní / výstupní zařízení s, včetně obrazovky, klávesnice a myši, modemu a tiskárny .

 

apple-691282_1280
[the_ad_placement id="osobni-pocitac"]

 

Historie osobního počítače

Počítače byly určeny pro velkou organizaci, která připojila terminály pro více uživatelů k jednomu velkému počítači jehož zdroje byly sdíleny mezi všechny uživatele. Příchod osobního počítače (PC) rozbíjí tradici terminálových počítačů. V pozdních osmdesátých létech, technologický pokrok umožnil stavět malý počítač, který jednotlivec mohl vlastnit a používat.

Osobní počítač se začal šířit v 80. letech. První byl drahý, pracoval pomalu a měl jen malou kapacitu. Historie ukazuje, že měli své předchůdce především jako výpočetní stroje. Byl to vývoj efektivního operačního systému a uživatelsky přívětivé rozhraní, které dalo podnět k rozvoji a nechalo je být textovými procesory.

Podle historie počítače, první “osobní počítač” byl Kenbak-1, vypuštěný v roce 1971. měl 256 bytů paměti a byl inzerován v Scientific American za $ 750, nicméně, neměl CPU a byl, stejně jako jiné počítače určen pro vzdělávací účely.

 

Použití osobních počítačů

Osobní počítač (PC) se používá pro práci s textovým editorem, internetovou komunikací a zvukovými kompozicemi a také pro DTP. PC je nejcennější technologií na světě.