dillon-shook-1362379-unsplash

Příslušenství k PC - periferie

 

Příslušenství přidává k vašim počítačům další funkce. Některé příslušenství se standardně dodávají s počítačem, zatímco jiné mohou být přidány podle potřeby

Příslušenství jako klávesnice a myš mohou být nezbytné pro provoz počítače. Jiné – jako jsou grafické tablety a čtečky čárových kódů – mohou být užitečné pro speciální použití.

Počítačové příslušenství se také nazývá počítačové periferie a může obsahovat tiskárny, skenery a paměťová zařízení.

Nejlepší způsob, jak zjistit, která periferní zařízení by mohla být užitečná pro vás, je definovat vaše požadavky na IT a poté jim přizpůsobit vhodné příslušenství.

 

Správný počítačový monitor

Je důležité, aby jste měli počítačový monitor, který je dostatečně čistý, velký a jasný.

S větším počítačovým monitorem se snáze pracuje. Počítačové monitory s 21 „obrazovkou (měřené diagonálně) by měly být minimální, ale větší velikosti jsou stále dostupnější.

Pokud si to můžete dovolit, obrazovka o úhlopříčce 27 „vám poskytne impozantní prostor pro práci i hraní her. Hledejte monitor s vyšším rozlišením (1920 x 1080 pixelů nebo více).

Hledejte počítačové monitory, které lze snadno otočit, naklonit a výškově nastavit. Některé jsou dotykové, dotyky vám umožňují řídit software klepnutím, posunutím a přetažením na obrazovce.

Je možné použít dva počítačové monitory s jedním počítačem. To se často nazývá „duální obrazovka“ neboli „dual screen“.

Nastavení duální obrazovky může zvýšit produktivitu tím, že vám poskytne více prostoru pro práci, pokud jej váš počítač podporuje. 

 

 

Počítačová klávesnice a myš

Většina stolních počítačů je standardně vybavena levnou klávesnicí a myší. Jedná se obvykle o základní modely, které mohou mít špatnou ergonomii nebo mohou být nepříjemné.

Lidé, kteří tráví celý den psaním nebo s myší v ruce, ucítí značné výhody v lepší klávesnici a myši. Nejde jen o pohodlí – syndrom karpálního tunelu je spojen se špatnou ergonomií.

Dobrá klávesnice stojí asi 900 Kč a myš asi 500 Kč.
Nedá se standardizovat jeden typ klávesnice a myši pro všechny. Lidé mají individuální ergonomické potřeby, takže si musíte vybrat podle toho co vám sedí z řady modelů.

Jiné typy vstupního zařízení

Trackballs a trackpady. Podobně jako myši umožňují ovládat kurzor na obrazovce počítače. Jsou užitečné v omezeném prostoru nebo kde lidé potřebují alternativu k myši.

Grafické tabletyNejčastěji používané grafickými designéry se skládají ze stylusu a podložky, které umožňují psát na obrazovce a nabízejí velmi jemnou kontrolu. Začínají na 1500 Kč

Čtečky čárových kódů. Mohou být připojeny ke standardním počítačům, ačkoli jsou často součástí zákaznického systému prodeje. Čtečku čárového kódu si můžete zakoupit za méně než 1500 Kč.

Audio příslušenství pro počítače

Reproduktory, videokamery, sluchátka, mikrofony a náhlavní soupravy jsou užitečné pro videokonference, streamování, hlasové a video hovory, hraní her a poslech hudby.

 

alex-haney-1328953-unsplash