Sluchátka

 

Sluchátka jsou hardwarové výstupní zařízení, které se buď připojuje k počítači nebo k reproduktorům . Sluchátka umožňují poslouchat hudbu nebo sledovat  film bez  rušení . 

Obrázek ( vlevo ) je příkladem sluchátek, které mají také mikrofon                                  ( vstupní zařízení ), které je oblíbeným řešením pro počítačové hry.

 

Poznámka: Pokud máte k počítači připojeny reproduktory, připojením    sluchátek do počítače dojde k zvukovému výstupu pouze do sluchátek.        Chcete-li mít zvukový výstup pro sluchátka a reproduktory, budete muset používat sluchátka USB.

 

První pár sluchátek byl vynalezen Nathanielem Baldwinem v roce 1910. Americké námořnictvo nařídilo 100 párů těchto prvních sluchátek, protože rozpoznalo potenciální výhody, i když mnoho lidí pochybovalo o jejich užitečnosti.

 

Sluchátka mají několik tvarů a stylů. Tradiční styl sluchátek vypadá podobně jako u uvedených obrázků sluchátek. Tyto typy sluchátek mají pěnový  polystyren nebo jinou měkkou látku kolem sluchátek, která vám poskytne pohodlí na uši a plastové nebo lehké kovové pásy mezi každým sluchátkem.

 

Nejzákladnější typy sluchátek, jsou malé a hodí se do ucha. Obvykle jsou tvarovány tak, aby se pohodlně vešly do vašeho ucha. Některé sluchátka jsou opatřeny několika sadami gumových vložek různých velikostí, které přesahují přes sluchátka. V závislosti na velikosti uší uživatele mohou zvolit velikost gumové vložky, která nejlépe vyhovuje jejich uchu.

 

[the_ad_placement id="sluchatka"]