Software

Někdy zkráceně SW a S / W , software je soubor instrukcí, které umožňují uživateli komunikovat s počítačem, jeho hardwarem nebo provádět úkoly. Bez softwaru by byla většina počítačů k ničemu. Bez vašeho internetového prohlížeče by jste například nemohli surfovat po internetu nebo si tuto stránku přečíst. Bez operačního systému prohlížeč nelze spustit na vašem počítači.

Správa sociálních sítí


Jak získáte software?

Software lze zakoupit v kamenné elektro obchodě nebo online a je dodáván v krabici obsahující všechny disky (CD , DVD nebo Blu-ray), manuály, záruku a další dokumentaci.

Software lze také stáhnout do počítače přes internet. Po stažení budou instalační soubory spuštěny, aby se spustil proces instalace v počítači.

Volný software
K dispozici je také mnoho bezplatných softwarových programů, které jsou rozděleny do různých kategorií.

Shareware nebo zkušební software je software, který vám umožní několik dní vyzkoušet software, než budete muset koupit program. Po vypršení zkušební doby budete požádáni o zadání kódu nebo o registraci produktu, než jej budete moci nadále používat.

Freeware je software zcela zdarma, který nikdy nevyžaduje platbu, pokud není předělán.

Open source software je podobný jako freeware. Nejen, že je program rozdáván zdarma, ale také zdrojový kód, který program používá, umožňuje komukoliv upravit program nebo zobrazit jeho vytvoření.Jak používat počítačový software?

Jakmile je software nainstalován na pevný disk počítače , program lze kdykoliv použít v počítači. V počítači se systémem Windows se ikona programu přidá do nabídky Start nebo do obrazovky Start v závislosti na verzi systému Windows. Pokud zaškrtnete tak i na ploše.


Jak udržovat software

Po instalaci softwaru do počítače bude pravděpodobně nutné aktualizovat chyby, které byly nalezeny. Aktualizaci programu lze provést pomocí softwarových oprav. Jakmile jsou aktualizace nainstalovány, žádné problémy již nenastanou.


Jak je software vytvořen a jak funguje?

Programátor (nebo několik programátorů) zapíše instrukce pomocí programovacího jazyku, který definuje, jak má software fungovat.
Je-li dokument uložen, je tento soubor také považován za software?
Když vytváříte nebo upravujete soubor pomocí softwaru – například dokumentu aplikace Microsoft Word nebo obrázku aplikace Photoshop – tento soubor je považován za „zdroj“ nebo „aktivum“ používané softwarem. Samotný soubor však není považován za „software“, i když je to nezbytná součást toho, co dělá váš software.


Jaký byl první kus počítačového softwaru?

První softwarový program, který vznikl v elektronické paměti, napsal Tom Kilburn. Program vypočítal nejvyšší faktor celého čísla 2 ^ 18 = 262,144 a byl úspěšně proveden 21. června 1948 na univerzitě v Manchesteru. Počítač, který měl tento program byl volán Small Scale Experimental Machine, jinak známý jako “Baby” počítač. Tento „Manchester Baby“ je široce oslavován jako narození softwaru.

[the_ad_placement id="wi-fi"]