Stojí židle DXRacer za tu cenu v roce 2022?

Mnoho lidí se často ptá, zda židle DXRacer vůbec stojí za tu cenu. Pojďme to zjistit v tomto článku! 
 
Vysoce kvalitní herní židle nejsou levné. Pokud jste tedy ochotni utratit spoustu peněz, je dobré prozkoumat společnosti, od kterých nakupujete. Dnes se podíváme na jednoho z hlavních hráčů v tomto odvětví, DXRacer. 

V této příručce se blíže podíváme na samotnou společnost, na druhy produktů, které prodává, na jejich zákaznickou podporu a na to, jak dobře jejich židle drží ve srovnání s jejich konkurenty. To by vám mělo poskytnout dobrou představu o tom, zda byste si chtěli koupit další herní křeslo od DXRacer. 

Kdo jsou DXRacer?


DXRacer je výrobce se sídlem ve Whitmore Lake, Michigan. Zatímco toto je umístění jejich hlavního showroomu, další je v kanadském Ontariu. Tato společnost se zabývá především prodejem herních židlí, ale v posledních letech se jejich nabídka rozšířila o psací stoly, kancelářské židle s vysokým opěradlem a doplňky židlí.

V současné době společnost nabízí dopravu zdarma na jakoukoli adresu v sousedních Spojených státech (ne na Aljašku nebo Havaj). I když své židle přímo do zámoří nedodává, poskytuje klientům v jiných zemích seznam důvěryhodných mezinárodních prodejců. Je smutné, že i když je ve většině oblastí dobrý výběr, v regionech jako Afrika a Jižní Amerika jsou pouze jeden nebo dva prodejci.

Pro koho jsou židle DXRacer určeny?


Převážná část inventáře DXRacer je zaměřena na dospělé, zejména na hráče nebo osoby v profesích, které vyžadují delší dobu sezení. Všechny židle této společnosti se mohou pochlubit ergonomickým designem, který má rovnoměrně přerozdělit váhu uživatele a snížit riziko svalového napětí při intenzivní práci nebo hraní her.
 

Přestože jsou židle DXRacer k dispozici v široké škále barev, existují také židle v profesionálnějším stylu, které jsou k dispozici pouze ve více tlumených tónech. To zajišťuje, že vaše nová židle, i když je pohodlná, zůstane vhodná pro použití na pracovišti. 

Jaké jsou produkty DXRacer?


Židle DXRacer se pohybují od přibližně 280 USD (6 000 Kč) do téměř 700 USD (15 000 Kč). Obecně lze očekávat, že jejich modely vyšší třídy budou mít další funkce a materiály vyšší třídy. To znamená, že i levnější produkty přicházejí s vnitřními částmi z lisované pěny odolné proti stlačení a přinejmenším s funkcí naklánění.
 

Pravděpodobně největší rozdíl je v tom, že vysoko rozpočtová křesla DXRacer často obsahují 4D područky, zatímco jejich základní řada obvykle nabízí omezenější rozsah pohybu područek. Některé také umožňují uživateli, aby se naklonil zcela naplocho, i když to, zda je tato funkce žádoucí nebo ne, závisí na osobních preferencích. 

DXRacer opravdu vyniká svými speciálními modely. Má 17 různých židlí se značkou videoher a také některé určené pro použití v simulátorech. Existuje dokonce možnost plně přizpůsobit jednu konkrétní židli vašim přesným specifikacím, i když tento model momentálně není skladem. 

Jak porovnat židle DXRacer?


Je těžké přesně porovnat pohodlí dvou židlí, ale jednu věc víme jistě: stejně jako mnoho jiných výrobců herních židlí i DXRacer používá pěnové polstrování a ergonomický design, který vám pomůže sedět za všech okolností co nejpohodlněji.

Nabízejí však více barevných možností než mnoho jejich konkurentů. Navíc, DXRacer má na skladě náhradní díly pro většinu svých židlí, umožňuje vám to opravdu vyzkoušet a experimentovat, dokud vaše židle nebude přesně podle vašich specifikací.

Pokud jde o cenu, mezi DXRacer a jeho konkurenty není žádný zásadní rozdíl. Má modely vhodné pro téměř jakoukoli cenovou kategorii a s rostoucí cenou roste i celková kvalita produktu. Pokud chcete židli v konkrétní barvě nebo chcete model speciální edice, DXRacer může být vaší jedinou volbou.

Jakou podporu nabízí DXRacer?


Pokud si zakoupíte židli DXRacer, máte 30 dní na to, abyste ji vrátili neotevřenou a byla vám vrácena plná částka. Budete však odpovědní za náklady na zpáteční dopravu. Řekněme, že se vám židle líbí, ale je s ní problém. Co pak?
 

V těchto případech můžete využít dvouletou záruku DXRacer. To se vztahuje na všechny tovární vady, bez omezení na vady v čalounění, rozbité mechanismy a prasklé plastové součásti.  

Závěr


Nakonec DXRacer vyrábí skvělé herní a kancelářské židle. Určitě se najde něco, co vás zaujme, ať už hledáte cenově dostupné křeslo nebo chcete utrácet za špičkový model.
 

S ohledem na vaše pohodlí a dlouhodobé zdraví zabudované do samotného designu těchto židlí si můžete být jisti, že DXRacer stojí za váš čas a peníze.