TOP 10 Tipů pro práci s myší!

 

Většina uživatelů počítačů plně nevyužívá počítačovou myš. Níže jsou uvedeny tipy a tajemství počítačové myši, které vám pomohou plně využít potenciál počítačové myši a zvýšit celkovou produktivitu na počítači.

Klávesa Shift a kliknutí myší

Mnoho textových editorů a programů umožňuje označit všechny nebo některé části textu pomocí klávesy Shift a kliknutím myši. Například klepněte na začátek textu v textovém poli níže. Podržte stisknutou klávesu Shift, přejděte dolů a kliknutím na konec textu a označíte celý text.

Plně využijte rolovací kolečko

Každý ví že pomocí kolečka se dá posouvat nahoru a dolů na stránce. Nicméně, toto kolečko může také udělat mnohem více, níže jsou jen některé příklady.
Kolečko myši není jen kolečko. Lze jej také použít jako tlačítko. Stisknutí kolečka bude fungovat jako třetí tlačítko myši. Tlačítko kolečka lze použít k otevření webové stránky v záložce klepnutím kolečkem na libovolný odkaz a lze ho také použít k zavření karty kliknutím na libovolnou otevřenou kartu.
Přiblížení a oddálení na webové stránce, dokumentu v aplikaci Word, Excelu atd. Podržením klávesy Ctrl a posouváním nahoru/dolu můžete přiblížení a oddálení zmenšovat.
Některá kolečka myši mohou být posuvná doleva nebo doprava, aby se mezi webovými stránkami dalo pohybovat zpět a vpřed.

ballpen-blur-computer-port-39665

 

Vyberte s dvojitým a trojitým kliknutím

Každé slovo lze vybrat poklepáním na slovo. Chcete-li označit celý odstavec nebo větu, klepněte na tlačítko myši třikrát na libovolné slovo. Zkuste to nyní na tomto odstavci kliknutím třikrát rychle na jakékoli slovo v odstavci.

Bonus Tip: Pokud poklepete myší a poté myš přetáhnete, zvýrazní se vždy jedno slovo.

 

Použijte pravé tlačítko myši

Kdykoliv označíte text nebo chcete zobrazit vlastnosti objektu, využijte výhody kliknutí pravým tlačítkem myši. Pokud například označíte soubor nebo text, můžete klepnout pravým tlačítkem myši na zvýrazněnou položku, zkopírovat ji a potom ji pravým tlačítkem myši umístit kamkoli jinam.

 


Klávesa Ctrl a kliknutí myší nebo zvýraznění

Podržíte-li klávesu Ctrl, můžete levým tlačítkem vybrat více objektů nebo zvýraznit více částí textu. Pokud byste například chtěli zvýraznit více než jednu položku, mohli byste podržet klávesu Ctrl a vybrat všechny položky, které chcete zvýraznit.


Použijte boční tlačítka myši

Mnoho nových počítačových myší má také tlačítka na boku myši. Tato tlačítka mohou být naprogramována tak, aby udělala cokoliv. Ve výchozím nastavení lze levé tlačítko použít k návratu na webovou stránku. Pomocí tlačítka palce je procházení Internetu efektivnější, protože nemusíte přesouvat kurzor myši na tlačítko šipky zpět pro procházení stránky.


Použijte funkci Přichytit v systému Windows

Využijte všech výhod funkce, která automaticky přesune myš na tlačítka, která se zobrazí v dialogovém okně. Pokud například odstraníte soubor nebo zavřete okno, může se Windows zeptat, zda chcete provést úkol. Pokud je funkce Snap To povolena, kurzor myši se automaticky přesune na tlačítko Ok, takže pokud souhlasíte, stačí kliknout levým tlačítkem myši. To vám ušetří čas přesunutí kurzoru myši na tlačítko Ok.

Chcete-li tuto funkci povolit, otevřete v Ovládacích panelech Windows vlastnosti myši a zaškrtněte políčko Přichytit na kartě Možnosti ukazatele.

Otevřete okno pomocí myši

Poklepáním na horní záhlaví libovolného okna maximalizujte okno nebo, pokud je již maximalizováno, změňte jeho velikost na menší okno. Okno můžete zavřít také dvojitým kliknutím na ikonu okna v levém horním rohu okna.

Pohybujte myší s klávesnicí

Namísto použití myši, která byla dodána s počítačem, můžete také povolit systému Windows používat numerickou klávesnici jako myš .

Přizpůsobte si myš

A konečně, pokud máte myš s více než dvěma tlačítky, instalace dodaného softwaru myši vám umožní přizpůsobit myš ještě více. Pokud například nepoužíváte postranní tlačítka pro pohyb dopředu a dozadu na webové stránce, změňte ji na něco, co děláte častěji, například přepínání mezi otevřenými okny nebo otevíráním kalkulačky.

black-and-white-control-dark-84763
[the_ad_placement id="klavesnice-mys"]