Top tipy Google Chrome


Stejně jako každý dobrý prohlížeč má Google Chrome několik desítek klávesových zkratek, které mohou pomoci zvýšit produktivitu.
Níže je několik našich nejoblíbenějších favoritů.

Ctrl + 1-8 = Stisknutím klávesy Ctrl a libovolného čísla 1 až 8 přejdete na odpovídající kartu v panelu karet.
Ctrl + 9 = Přepnutí na poslední kartu.
Ctrl + H = Zobrazit historii.
Ctrl + J = Otevřít okno stahování.
Ctrl + K = Přesunutí kurzoru do všeobecného pole (adresního řádku).
Ctrl + T = Otevřít novou kartu.
Ctrl + Shift + T = Vrátit všechny uzavřené karty.

Pomocí omniboxu můžete provádět více než vyhledávání

Všesměrové pole Google více než jen zobrazuje adresu URL a umožňuje vyhledávání. Je také schopno provádět matematické výpočty a dokonce odpovídat na otázky, jako je „kolik šálků je ve 2 litrech?“ Zkuste nyní přidat všechny matematické výpočty do omniboxu bez stisknutí klávesy Enter.


Synchronizujte Chrome s vaším účtem Google

Chrome umožňuje synchronizovat nastavení, hesla a záložky s účtem Google. Synchronizace vám umožní přístup ke všem záložkám a nastavením účtu z libovolného zařízení. Do účtu Google se můžete přihlásit a upravit nastavení synchronizace tak, že přejdete do Nastavení v ikoně nabídky Google Chrome Ikona nabídky Chrome.

Použijte funkci automatického vyplňování

Funkci automatického vyplňování Chrome můžete použít k automatickému vyplnění jakéhokoli online formuláře se společnými poli, jako je vaše jméno, e-mail, adresa atd. Pro zadání hodnot automatického vyplňování postupujte podle níže uvedených kroků.

Klikněte na ikonu Přizpůsobit a ovládat prohlížeč Google Chrome Ikona nabídky Chrome 2 v pravém horním rohu okna prohlížeče.

Klepněte na tlačítko Nastavení .
V dolní části Nastavení klepněte na položku Zobrazit rozšířená nastavení .
Klepněte na tlačítko Spravovat nastavení Automatického vyplňování pod Hesla a formuláře .
V okně Nastavení automatického doplňování klepněte na tlačítko Přidat novou adresu .
Vyplňte všechna nastavení adresy, která chcete uložit, a klepněte na tlačítko OK.


Změna velikosti textových polí

Chrome vám dává možnost změnit velikost libovolného textového pole, což je užitečné, když vyplňujete formulář, který se nezdá být dostatečně velký pro všechny informace, které zadáváte. Chcete-li změnit velikost textového pole, klepněte pravým tlačítkem myši na pravý dolní roh pole. 


[the_ad_placement id="charakteristika-poc"]

´

Rychle zavřete kartu

Každou kartu lze zavřít kliknutím na kartu x na kartě. Existují však mnohem rychlejší způsoby zavření karty. Pokud například máte myš s kolečkem, které je klikací, tak kliknutí kdekoli na kartě ji zavře. Klávesové zkratky Ctrl + W nebo Ctrl + F4 také zavírají aktuální otevřenou kartu.

 

Použijte příkazy Chrome

Pomocí příkazů chrome: // získáte přístup k mnoha skrytým funkcím prohlížeče Chrome. K dispozici je několik desítek těchto příkazů, které vám umožní udělat vše od zobrazení informací DNS, informací GPU , hledání konfliktů, nastavení příznaků a mnoho dalšího. K seznamu těchto příkazů lze přistupovat zadáním chrome: // chrome-urls do omniboxu.

 

Nainstalovat rozšíření

Žádný internetový prohlížeč nemá všechny funkce, které chcete, a proto doporučujeme navštívit webový prohlížeč Google Chrome a nainstalovat bezplatná rozšíření pro prohlížeč. Dnes jsou do vašeho prohlížeče nainstalovány tisíce dostupných rozšíření, her a dalších doplňků.