Ultralehké VR by konečně mohlo být pohodlné

Neohrabaná sluchátka pro virtuální realitu by mohla být brzy minulostí.

Qualcomm a Microsoft spolupracují na vývoji nového čipu pro budoucí lehké brýle pro virtuální a rozšířenou realitu. Tento krok je známkou zrychleného úsilí o snadnější nošení vybavení pro VR.

„Lehký design je nezbytný, protože lidé používají tato zařízení ve svém každodenním životě, nikdo nebude chtít velikost současných VR a AR brýlí,“ řekl Bob Bilbruck , generální ředitel společnosti VR Captjur. „Metaverse je překrytím skutečného světa a vašeho digitálního světa, kdy budete moci plynule přecházet mezi těmito dvěma, pokud jde o služby, zábavu, bankovnictví, zážitky atd. Lehký design je pro toto využití zásadní.“

 

ultralehké VR

Celodenní pohodlné nošení


Cílem nového čipu je skoncovat s těžkými současnými náhlavními soupravami pro virtuální realitu, jako je Oculus Quest 2. Technologické společnosti doufají, že je uživatelé náhlavních souprav budou moci pohodlně nosit celý den.

„Naším cílem je inspirovat a zmocnit ostatní, aby společně pracovali na rozvoji metaverzní budoucnosti – budoucnosti, která je založena na důvěře a inovacích,“

Menší sluchátka mohou být brzy na cestě do obchodu ve vašem okolí. Shiftall nedávno předvedl MeganeX , pár kompaktních brýlí, které používají displeje 120Hz MicroOLED. Očekává se, že headset bude uveden na trh letos na jaře za cenu kolem 900 dolarů.

TCL také nedávno představila prototyp AR brýlí, které nabízejí microLED holografický optický AR zážitek. Boční strana rámečku má dotykovou ovládací plochu, kde můžete přejetím a klepnutím pracovat s obsahem na displeji. Společnost tvrdí, že při používání brýlí budete mít pocit, že sledujete 140palcovou obrazovku.

Mezitím se očekává, že Apple někdy v tomto roce uvede na trh lehkou AR náhlavní soupravu. O jablečném headsetu se šušká, že má design co nejblíže běžným dioptrickým brýlím.

Exotické materiály

 

Čipy nejsou jediné, co brzdí vývoj lehkých VR headsetů.

Nová technologie 5G by mohla umožnit odlehčení velké části na zpracování, kterou jsou náhlavní soupravy v současnosti zatěžovány, takže vybavení, které nosíte na obličeji, nebude muset dělat mnoho práce.

„Pouze od té doby, než se 5G stane všudypřítomným a dostupným v nejvyšších šířkách pásma, budeme schopni odemknout masové přijetí VR a také uvolnit plný potenciál rozšířené reality (AR), pokud jde nejen o příslušný hardware, ale o bezproblémový zážitek slíbený jako Metaverse,“ dodal Bozorgzadeh.

Lehčí, vyspělé materiály by také mohly vytvořit pohodlnější sluchátka pro uživatele. Výzkumníci dokonce uvažují o použití diamantů jako lehkých materiálů pro osobní elektroniku, jako jsou náhlavní soupravy VR.

Menší čipy a diamantové rámy jsou už pomalu na cestě.

Rychlé shrnutí


Nové čipy vyvíjené společností Qualcomm by mohly pohánět ultralehké náhlavní soupravy pro virtuální realitu.

Technické společnosti se snaží, aby je uživatelé mohli pohodlně nosit celý den.

Očekává se, že Apple uvede na trh lehkou náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu v roce 2022.

ultralehké VR
ultralehké VR