Vše, co potřebujete vědět o bezdrátových sluchátkách.

Když Apple v roce 2016 odstranil konektor sluchátek z iPhone, mnoho spotřebitelů pochopitelně zpanikařilo. Jak by používali sluchátka? Dnes existuje velké množství možností bezdrátových sluchátek, která používají Bluetooth k připojení k vašim mobilním zařízením a jsou pohodlnější než tradiční kabelová sluchátka. 

Bezdrátová sluchátka lze použít pro různé činnosti, včetně herních systémů, chytrých telefonů, počítačů, televizorů a dalších novějších elektronických zařízení. Po celém světě je každý den využívají lidé při práci, sledování televize v noci, aniž by budili ostatní, poslech hudby během přednášky, a lidé si obecně užívají svobody, kterou jim bezdrátová sluchátka poskytují. Níže je vše, co potřebujete vědět o sluchátkách 
True Wireless v roce 2020. 

Proč bych měl mít bezdrátovky

Pohodlí


Mít kabel v cestě může být neustálou nepříjemností při cestování, ať už pracujete, cvičíte, vaříte, bezdrátová sluchátka pomáhají eliminovat tento problém. Se stále se zvětšujícím dosahem Bluetooth a modely bezdrátových sluchátek s přenosným úložištěm hudby se můžete volně pohybovat bez připojení k telefonu.
 

Jednoduchý přístup


Kolikrát jste museli rozmotat kabel sluchátek poté, co ležel v kapse nebo tašce? Naštěstí se nejedná o žádný problém pro bezdrátová sluchátka.
 

Rychlé párování


Není třeba připojovat, spárování sluchátek Bluetooth se zařízením je snadné. Stejně jako jízda na kole, jakmile se naučíte, snadno to zvládnete s jakýmkoli zařízením. U většiny bezdrátových sluchátek se po nastavení a spárování bezdrátových sluchátek s vaším zařízením automaticky synchronizují při příštím zapnutí pro použití.
 

Jak ale fungují bezdrátová sluchátka?


Jak přesně dostaneme hudbu z vašeho telefonu do vašich uší, aniž by mezi tím něco bylo? Zní to docela složitě, jako magie! I když se připojení Bluetooth může zdát jako druh čarodějnictví, je ve skutečnosti velmi jednoduché a přímé. Technologie Bluetooth vysílá signál jako stará vysílačka nebo rádio. Vaše sluchátka do uší fungují jako televizní anténa, zachycují signál a vhodně jej přehrávají. Stejně jako rádio nebo televize.
 

Jaká je kvalita hudby?


Bluetooth se od svého debutu drasticky zlepšilo a bezdrátová sluchátka nyní mohou přijímat zvuk v kvalitě CD. To v kombinaci s izolací šumu a redukcí ozvěny a u některých modelů s aktivním potlačením šumu přineslo skvělou kvalitu zvuku v bezdrátových sluchátkách. Kompatibilita s vaším smartphonem může mít také dopad. Díky vylepšené technologii Bluetooth 5 bude mít mnoho nových sluchátek uvedených na trh lepší konektivitu a kvalitu.
 

Jsou bezdrátová sluchátka vhodná pro cvičení?


Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé rozhodnou koupit bezdrátová sluchátka, je vyloučení potíží s nastavováním kabelů a upoutáním na zařízení během cvičení. Většina bezdrátových sluchátek je vhodná pro cvičení a jsou do určité míry odolné proti vodě a potu. To znamená, že můžete své zařízení odložit, poslouchat hudbu a užívat si svobody bez omezení se toulat nebo pohybovat po tělocvičně. 
 

Počkej, co když ztratím sluchátka?


„Ani jsem si je nekoupil, ale už jsem o ně přišel“ – je běžný vtip, který se o malých bezdrátových sluchátkách do uší slyší. Mnoho potenciálních uživatelů bezdrátových sluchátek sdílí jeden problém-co se stane, když ztratíte sluchátko? Věřte tomu nebo ne, ztráta sluchátka je mnohem těžší, než se zdá. Většina párů má zabezpečené háčky do uší, které jim pomáhají udržet je na místě. Většina bezdrátových sluchátek je o něco větší než jejich kabeloví společníci, ale přesto jsou lehká a pohodlná. Ztráta při chůzi nebo běhu je tedy vysoce nepravděpodobná.
 

Co je nového na bezdrátové síti?


Bluetooth 5 je nový standard připojení Bluetooth. Díky zavedení Bluetooth 5 na více zařízeních to znamená, že pravděpodobně dojde k plošnému vylepšení v oblasti připojení, výdrže baterie a dosahu. Možnosti bezdrátového nabíjení pro vaše bezdrátová sluchátka a nabíjení typu C je také populární novou funkcí.