Výhody a nevýhody počítače

 

Počítač dělá lidský život rychlejším díky jeho neuvěřitelné rychlosti, přesnosti a ukládání, s nimiž člověk může cokoli uložit a v případě potřeby to snadno vyhledat. Můžeme říci, že počítač je všestranný stroj, protože je velmi flexibilní při výkonu své práce, ale počítače mají několik důležitých výhod a nevýhod .

Výhody počítače

Multitasking

Multitasking je jednou z hlavních výhod počítače. Osoba může vykonávat více úkolů, více operací, počítat numerické problémy během několika sekund. Počítač může provádět bilion instrukcí za sekundu.

Rychlost

Nyní počítač není jen výpočetní zařízení. Počítač dnes, má v lidském životě velmi důležitou roli. Jednou z hlavních výhod počítače je jeho neuvěřitelná rychlost, která pomáhá lidem dokončit svůj úkol během několika vteřin

Cena za ukládání obrovského množství dat

Je to levné řešení. Osoba může ukládat obrovská data v rámci nízkého rozpočtu. Centralizovaná databáze pro ukládání informací je hlavní výhodou, která může snížit náklady.

Přesnost

Jednou z hlavních výhod počítače je, že dokáže provádět nejen výpočty, ale je i přesný.

Bezpečnost dat

Ochrana digitálních dat je známa jako zabezpečení dat. Počítač poskytuje bezpečnost před ničivými silami a před nechtěnými akcemi od neautorizovaných uživatelů, jako je kybernetický útok nebo přístupový útok.

Správa sociálních sítí


Nevýhody počítače

Virus a hackovací útoky

Virus a hacking je prostě neautorizovaný přístup přes počítač pro nějaký nezákonný účel. Virus je přenášen z přílohy e-mailu, prohlížením reklamy na infikovaných stránkách, přes vyměnitelné zařízení, jako je USB atd., Jakmile je virus přenesen v hostitelském počítači, může infikovat soubor, přepsat soubor atd. 

Například: Obrovský podíl internetu se snížil, včetně Twitteru , Netflix, Reddit a CNN v říjnu 2016, protože největší útok DDoS byl spuštěn na poskytovatele služeb DYN pomocí IoT Botnet.

Online počítačové zločiny

Online kyberkriminalita znamená, že počítač a síť mohou být použity k páchání trestné činnosti. Cyberstalking a krádež identity jsou body, které spadají pod online cyber-zločiny.

Například : Někdo může dostat přístup k vašemu nákupnímu účtu, jako je Amazon, takže osoba bude znát vaše osobní údaje, jako je číslo kreditní karty, které může být zneužito.


Snížení pracovních příležitostí

Myslím že k tomuto bodu netřeba nic dodávat.Jak už všichni víme, počítače dnes dělají spoustu práce místo nás, rychleji a efektivněji.