Zvýšení produktivity: Noční režim na vašich zařízeních

Pracujete v noci? Tento filtr modrého světla je váš přítel.

Proč je to důležité: Stává se všeobecně známým, že vystavení modrému světlu může potlačit produkci melatoninu , zabránit tomu, aby se vaše tělo řádně připravilo před spaním, a ztěžuje spánek, zejména u těch, kteří zůstávají na svých zařízeních celý večer. Pokud často pracujete v noci nebo si jednoduše chcete něco přečíst na obrazovce před spaním, může tohle změnit váš spánek k lepšímu.

Povolte noční režim
Povolte noční režim

 

V uplynulých letech mnoho poskytovatelů softwaru pomohlo vyřešit tento problém, protože pomohlo při namáhání očí a spánkových vzorcích. F.lux je zřejmě nejpozoruhodnější ze všech, protože jejich aplikace přinesla téma na stůl mezi techniky.

Hlavní operační systémy také začaly budovat možnost filtrování modrého světla, včetně Windows 10 (s aktualizací Fall Creators Update), MacOS, Apple iOS a Android.

I když vás počáteční dojem účinku žlutého odstínu může šokovat, vaše oči si na změnu za chvíli zvyknou. Jakmile se barvy ustálí, nebudete se chtít v noci vrátit k obvyklým barvám, protože rozdíly v namáhání očí budou značné.

F.lux je už asi deset let a je k dispozici na všech hlavních platformách.Tento software používá vaši polohu tak, aby odpovídala slunečnímu cyklu ve vaší oblasti, a postupně přizpůsobuje barvu displeje od 6500 K (denní světlo) teplejším barvám s méně modrým světlem při nočním přiblížení.

Povolte noční režim
Povolte noční režim
[the_ad_placement id="ryzen5-vs-core5"]

 

Pokud raději neinstalujete žádný další software…

Lidé s aktualizací pro tvůrce systému Windows 10 mohou aktivovat funkci „Noční světlo“ v nabídce Nastavení> Systém> Displej , která automaticky použije podobný filtr na vaši obrazovku při západu slunce a poté ji při východu odstraní.

Kromě možnosti nastavit vlastní hodiny můžete teplotu filtru upravit ručním posuvníkem v položce „Nastavení nočního světla

Uživatelé MacOS od Sierry 10.12.4 a dále mají možnost nazvanou „Noční posun“, kterou najdete na stránce Předvolby systému > Displeje> Noční posun (karta) a poskytuje přibližně stejnou úroveň funkčnosti, jakou již bylo popsáno pro Windows 10.

Night Shift je k dispozici také na vybraných zařízeních iOS (iPhone 5 s, iPod Touch 6G, iPad Air a novější, iPad Mini 2 a novější a iPad Pro), přejděte na Nastavení> Displej a jas> Noční posun .

Android N (nebo lepší) obsahuje funkci „Night Light“. Skutečné jméno se může lišit v závislosti na výrobci telefonu, ale měli byste být schopni jej rozeznat. Přejděte do nabídky Oznámení> Ikona ozubeného kola> Displej> Noční osvětlení.